0 грн.
Зробити замовленняОсновним інструментом для збереження білосніжної посмішки та збереження здоров’я зубів та ясен, окрім якісної зубної пасти є зубна щітка. Часто ми дуже мало уваги приділяємо підбору зубної щітки, особливо зараз, коли цей девайс можна купити у будь-якому супермаркеті чи аптеці. Мало хто замислюється, яка щітка підходить саме його зубам, адже саме від правильного вибору зубної помічниці залежить якісна гігієна ротової порожнини, білизна емалі та здоров’я ясен. Неправильно підібраний аксесуар може стати причиною проблем із зубами та яснами: спричинити пошкодження емалі, кровоточивість ясен, мікротравми слизової, стоматит та інші захворювання ротової порожнини. Правильно обраний гігієнічний інструмент у тандемі із коректно підібраною зубною пастою допоможе м’яко очистити зуби від нальоту та залишків їжі, попередити появу карієсу та зубного каменю, запобігає позаплановим візитам до стоматолога та зберігає вашу білосніжну посмішку на довгі роки. Давайте розберемось, які види зубних щіток представлені на ринку та на що слід звернути особливу увагу при покупці зубної щітки.
Види зубних щіток
Сучасні виробники пропонують величезний асортимент зубних щіток, зубних паст, ополіскувачів для ротової порожнини та інших товарів по догляду за зубами та яснами. Для того, щоб не розгубитись та не загубитись у морі з зубних щіток, уважно прочитайте нашу статтю та візьміть собі на озброєння основні знання по правильному підбору зубної щітки. Якщо у вас залишаться питання – професійні консультанти нашого магазину допоможуть вам підібрати інструмент по догляду за ротовою порожниною, який буде підходити саме вам.
При виборі зубної щітки, у першу чергу, зверніть увагу, що є дві основні категорії даного продукту:
- зубні щітки для дорослих
- зубні щітки для дітей
Не варто купляти дітям чи підліткам дорослі девайси для догляду за зубами, тому що вони відрізняються формою та жорсткістю щетинок, розміром робочої головки, довжиною та об’ємом ручки, потужністю (якщо мова іде про електричну чи ультразвукову щітку) та навіть дизайном. При використанні дитиною дорослої зубної щітки, можна пошкодити тоненьку дитячу емаль та травмувати ясна, що призведе до хворобливих відчуттів та відмови від щоденної чистки зубів. Відмова від регулярної гігієни ротової порожнини може призвести до розвитку дитячого карієсу, гінгівіту, пародонтиту та іншим захворюванням зубів та ясен.
Зубні щітки для дорослих
Можна виділити основні види зубних щіток, які ви можете придбати у нашому магазині:
- мануальні (механічні чи ручні) зубні щітки;
- електричні зубні щітки;
- ультразвукові зубні щітки;
- одноразові зубні щітки для відряджень, відпусток чи коротеньких подорожей;
- інтердентальні зубні щітки (зубні йоржики);
- ортодонтичні щітки для брекетів;
- щітки для очищення язика;
- зубні щітки для протезів та ортосистем.
Зубні щітки для дітей
Також можуть бути механічними (мануальними), електричними чи ультразвуковими. Поділяються щітки строго згідно віку дитини, тому перед покупкою обов’язково слід звернути увагу на вік, який завжди вказано на упаковці.
- силіконовий напальчник чи силіконова зубна щітка-гризунець будуть актуальними з 4-6 місяців та до 12-15 місяців;
- класичну зубну щітку із дуже м’якою чи м’якою щетиною можна використовувати вже із 1-1,5 та до 3 років. Щетинки мають бути виготовлені з якісних штучних матеріалів та мати безпечні заокруглені кінчики;
- м’яку зубні щітку можна використовувати вже з 3-4 років, коли дитина вже має усі молочні зубки, а їхня емаль стала достатньо міцною. Розмір робочої частини має бути 2-2,5 см, а щетинки мають бути одної довжини.
У цьому віці можна починати опановувати електричну дитячу зубну щітку чи ультразвукову дитячу зубну щітку, або спробувати інноваційну U-образну дитячу зубну щітку-капу.
Рекомендації стоматологів: на що слід звернути уваги при виборі зубної щітки
Механічна зубна щітка
Якщо ви вирішили придбати найбільш популярний вид зубних помічниць, який обирають 70% населення нашої планети, слід звернути увагу на:
- матеріал, з якого виготовлені щетинки. Слід зупинити свій вибір на щітках із щетинками з високоякісних синтетичних матеріалів. Кінчики синтетичних волокон заокруглені, що дозволяє дбайливо та якісно очищати зубну емаль та масувати ясна. Такі щітки є простими у догляді, швидко сохнуть та є максимально безпечними та гігієнічними, у порівнянні із зубними щітками з натуральною щетиною.
- жорсткість зубної щітки залежить від товщини волокон – чим грубші волокна – тим жорсткіша щітка. Ступінь жорсткості обов’язково вказують на упаковці та на це слід обов’язково звертати увагу:
дуже м’які – рекомендують дітям до 3-5 років або при гострих проблемах із зубами та яснами – установка імплантів чи ортосистем, загострення пародонтозу тощо;
м’які – рекомендують до використання дітям та підліткам від 5 до 12 років або людям із підвищеною чутливістю емалі, схильністю до кровоточивості ясен, із тонкою або стертою емаллю та інших хворобливих станах зубів та ясен;
середня жорсткість – універсальні зубні щітки, які підходять і підліткам з 12 років, і дорослим без проблем із зубами та яснами;
жорсткі чи дуже жорсткі – рекомендовані для очищення зубних протезів, а також для курців чи кофеманів при домашньому відбілюванні зубної емалі. Такі щітки не слід використовувати на постійній основі, а перед початком користування слід обов’язково із стоматологом.
- Розмір робочої частини. При покупці механічної зубної щітки слід зупинити свій вибір на моделях із невеликою площею робочої головки – щітка має охоплювати 2-2,3 зуба. Такі щітки легше проникають у важкодоступні місця та більш якісно вичищають міжзубні проміжки.
Запорукою ефективного очищення зубів та ясен механічною щіткою є правильна техніка чистки зубів, з якою ви можете ознайомитись на нашому сайті чи поцікавитися нею у свого стоматолога. Рекомендований час, який слід приділяти чищенню зубів становить 5-7 хвилин, а заміну щітки слід проводити кожних 3 місяці.
Електрична зубна щітка
Очищення цією щіткою відбувається за рахунок обертових рухів робочої голівки на високій швидкості. Такі девайси працюють на батарейках чи акумуляторах. Якщо ви прийняли рішення купити електричну зубну щітку, зверніть увагу на основні параметри:
- надійність та якість виробу. Слід купляти щітки від відомих та перевірених виробників;
- тип робочої голівки. Очищуюча частина може бути знімною чи стаціонарною, моделі із незнімною насадкою коштують набагато дешевше, але є «одноразовим» варіантом, який буде необхідно замінити через 3-4 місяці експлуатації;
- наявність датчику тиску. Ця функція допомагає уникнути пошкоджень емалі та ясен від надмірного тиску на робочу голівку.
Ультразвукова щітка
Завдяки множинним звуковим коливанням такі моделі дозволяють рівномірно та якісно очистити жувальну поверхню зубів, а завдяки циркуляції слини та зубної пасти, утворюються рідка субстанція, яка ефективна очищує міжзубні проміжки. Можна придбати декілька насадок різного кольору чи жорсткості та користуватися одним девайсом всією родиною, що робить купівлю якісної ультразвукової щітки вигідним придбанням.
При виборі ультразвукової щітки зверніть увагу на:
- перевіреного виробника та якість використаних матеріалів;
- кількість режимів роботи – це може бути режим масажу ясен, режим відбілювання, щоденна чистка тощо;
- наявність таймеру, який сповіщає, скільки часу необхідно чистити кожну зону;
- наявність датчику тиску, що допомагає уникнути травмування слизової та емалі;
- кількість звукових коливань;
- можливість управління зі смартфону, додаткові девайси (наявність футляру, насадок для очищення міжзубних проміжків тощо).
Наші спеціалісти безкоштовно проконсультують вас при виборі щітки, порадять, запропонують можливі варіанти та допоможуть купити зубну щітку, яка підходить саме для ваших зубів.